Galerie v Praze

Vítejte na webovém porálu GaleriePraha.cz ! Připravujeme pro Vás přehledný portál o galeriích a výstavách v Praze. Chcete zajít na výtavu obrazů nebo umění a nevíte kam? Vyberte si v katalogu Galerii a vyražte za kulturou. Naleznete zde seznam galerií kde můžete zakoupit dílo některého z mistrů a investovat tak do umění. Investice do umění se stáva oblíbeným ukládaním a zhodnocováním peněz.

Galerie

Galerie
Každého při zaznění slova galerie okamžitě napadne krasná, prosvětlená místnost plná obrazů a soch. A mezi nimi se klidným krokem  a se sklenkou dobrého vína prochází několik poteciálních kupců nebo sběratelů umění. V podstatě je tomu tak i v Praze.
Galerie umění je specializovaný prostor pro výstavu a vystavování uměleckých děl.  Galerie je institucí shromažďující umělecké veřejnosti.
Jako každý stát i Česká republika má v Praze Národní galerii. Ta se nachází v Holešovicích ve Veletržním paláci poblíž pražského Výstaviště.
Národní galerie v Praze NG je státní organizací, která spravuje nevětší sbírku výtvarného umění v Česku. Historie NG se píše od roku 1796.
Další významné galerie Prahy jako např. Galerie hlavního města Prahy, Galerie Pražského hradu Galerie výtvarného umění v Chebu, Galerie Josefa Sudka a jiné naleznete na tomto informačním portálu nebo v rozcestníku výstav.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Kam za kulturou?

Nabízíme Vám přehled pražských kulturních míst:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.